Wilhelm Leman

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''Wilhelm Leman''' (?-1935) w okresie międzywojennym dobrze znany w środowisku warszawskich pszczelarzy kolega związkowiec, chociażby z tej racji, że był prezes...”)
 
m
Linia 1: Linia 1:
'''Wilhelm Leman''' (?-1935)  w okresie międzywojennym dobrze znany w środowisku warszawskich pszczelarzy kolega związkowiec, chociażby z tej racji, że był prezesem Warszawskiego Towarzystwa Pszczelarzy. Zajmował wybitne stanowisko w zawodzie drukarskim. Pracami WTP kierował przez kilka lat i wspomagał życzliwą radą wydawnictwo czasopisma Pszczelarz Polski i Ogród. Dzięki jego zabiegom i staraniom została wydana drukiem praca [[Onufry Czyńka|Onufrego Czyńki]] ''Pszczelnictwo i racjonalność tegoż w nowym oświetleniu prawdy'' (1935). Prowadził z zamiłowaniem własną pasiekę i dokonywał  bardzo dokładnych badań w zakresie gospodarki pasiecznej. Zmarł 29 listopada 1935.
+
'''Wilhelm Leman''' (?-1935)  w okresie międzywojennym dobrze znany w środowisku warszawskich pszczelarzy kolega związkowiec, chociażby z tej racji, że był prezesem Warszawskiego Towarzystwa Pszczelarzy. Zajmował wybitne stanowisko w zawodzie drukarskim. Pracami WTP kierował przez kilka lat i wspomagał życzliwą radą wydawnictwo czasopisma ''Pszczelarz Polski i Ogród''. Dzięki jego zabiegom i staraniom została wydana drukiem praca [[Onufry Czyńka|Onufrego Czyńki]] ''Pszczelnictwo i racjonalność tegoż w nowym oświetleniu prawdy'' (1935). Prowadził z zamiłowaniem własną pasiekę i dokonywał  bardzo dokładnych badań w zakresie gospodarki pasiecznej. Zmarł 29 listopada 1935.
  
 
[[Category:Pszczelarze polscy]]
 
[[Category:Pszczelarze polscy]]
 
{{DEFAULTSORT:Leman Wilhelm}}
 
{{DEFAULTSORT:Leman Wilhelm}}

Wersja z 19:56, 6 wrz 2012

Wilhelm Leman (?-1935) w okresie międzywojennym dobrze znany w środowisku warszawskich pszczelarzy kolega związkowiec, chociażby z tej racji, że był prezesem Warszawskiego Towarzystwa Pszczelarzy. Zajmował wybitne stanowisko w zawodzie drukarskim. Pracami WTP kierował przez kilka lat i wspomagał życzliwą radą wydawnictwo czasopisma Pszczelarz Polski i Ogród. Dzięki jego zabiegom i staraniom została wydana drukiem praca Onufrego Czyńki Pszczelnictwo i racjonalność tegoż w nowym oświetleniu prawdy (1935). Prowadził z zamiłowaniem własną pasiekę i dokonywał bardzo dokładnych badań w zakresie gospodarki pasiecznej. Zmarł 29 listopada 1935.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia