Ul zatworowy podolski

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''ul zatworowy podolski''', '''stojaczek podolski''' ('''zatworowy''') - niewielki główczak wydłubany od góry w klocu drewna zwykle wewnątrz zmurszałego, z d...”)
 
m
 
(Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
'''ul zatworowy podolski''', '''stojaczek podolski''' ('''zatworowy''') - niewielki [[główczak]] wydłubany od góry w klocu drewna zwykle wewnątrz zmurszałego, z dnem samorodnym lub wstawionym, z zewnątrz ma formę baryłkowatą i jest obity obręczami dla zabezpieczenia przed pęknięciem. Wielkością najrozmaitszy, w większości maleńki nie mierzący nawet 32 litrów. Zakrywany zagłówkiem (umocowanie plastrów) przybitym króciutkimi dołeczkami, u dołu z zatworem wysokości około 15 cm, zamykającym jedyny dostęp do wnętrza, z oczkiem nad zatworem nieco powyżej połowy ula, zwykle trójkątnym, z umieszczoną w nim [[ławeczką]]. Zaleszczony w trzech lub czterech miejscach na krzyż.
+
'''ul zatworowy podolski''', '''stojaczek podolski''' ('''zatworowy''') - niewielki [[główczak]] wydłubany od góry w klocu drewna zwykle wewnątrz zmurszałego, z dnem samorodnym lub wstawionym, z zewnątrz ma formę baryłkowatą i jest obity obręczami dla zabezpieczenia przed pęknięciem. Wielkością najrozmaitszy, w większości maleńki nie mierzący nawet 32 litrów. Zakrywany zagłówkiem (umocowanie plastrów) przybitym króciutkimi dołeczkami, u dołu z zatworem wysokości około 15 cm, zamykającym jedyny dostęp do wnętrza, z oczkiem nad zatworem nieco powyżej połowy ula, zwykle trójkątnym, z umieszczoną w nim [[ławeczka|ławeczką]]. Zaleszczony w trzech lub czterech miejscach na krzyż.
  
 
{{DEFAULTSORT:ul zatworowypodolski}}
 
{{DEFAULTSORT:ul zatworowypodolski}}
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
[[Category:Konstrukcje uli| zatworowypodolski ul]]
+
[[Category:Konstrukcje uli|zatworowypodolski ul]]

Aktualna wersja na dzień 09:10, 17 lip 2013

ul zatworowy podolski, stojaczek podolski (zatworowy) - niewielki główczak wydłubany od góry w klocu drewna zwykle wewnątrz zmurszałego, z dnem samorodnym lub wstawionym, z zewnątrz ma formę baryłkowatą i jest obity obręczami dla zabezpieczenia przed pęknięciem. Wielkością najrozmaitszy, w większości maleńki nie mierzący nawet 32 litrów. Zakrywany zagłówkiem (umocowanie plastrów) przybitym króciutkimi dołeczkami, u dołu z zatworem wysokości około 15 cm, zamykającym jedyny dostęp do wnętrza, z oczkiem nad zatworem nieco powyżej połowy ula, zwykle trójkątnym, z umieszczoną w nim ławeczką. Zaleszczony w trzech lub czterech miejscach na krzyż.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia