Ul dzierzonka osječka

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''ul dzierzonka osječka''' ('''osječka vzor-dzierzonka''') - nazwa nadana dla ula Berlepscha rozpowszechnionego w latach dziewięćdziesiątych XIX...”)
 
m
 
Linia 1: Linia 1:
'''ul dzierzonka osječka''' ('''osječka vzor-dzierzonka''') - nazwa nadana dla [[ul Berlepscha|ula Berlepscha]] rozpowszechnionego w latach dziewięćdziesiątych XIX w. przez B. Penjiča na terenie działalności chorwacko-słoweńskiego związku pszczelarzy z siedzibą w Osijeku (Jugosławia). Szafkowy, 3-kondygnacyjny na tzw. półramki 23,8x21 cm; na dole w dwóch gniazdowych kondygnacjach umieszczano od strony otworu wylotowego 4 ramki całkowite, a pozostałą przestrzeń wypełniano półramkami w dwóch poziomach, w oddzielonej przegrodą trzeciej górnej kondygnacji magazynowej mieściło się 10 półramek. Ogólna powierzchnia plastrów 130 dm². Prowadzona gospodarka w tych ulach: w kondygnacji gniazdowej na dole obsadzano rój pierwak ze starą matką, a w kondygnacji magazynowej drużak z młodą matką, z nastaniem pożytku starą matkę zabierano i rodziny łączono, zamieniając dolną część ula na magazyn miodowy.
+
'''ul dzierzonka osječka''' ('''osječka vzor-dzierzonka''') - nazwa nadana dla [[ul Berlepscha|ula Berlepscha]] rozpowszechnionego w latach dziewięćdziesiątych XIX w. przez B. Penjiča na terenie działalności chorwacko-słoweńskiego związku pszczelarzy z siedzibą w Osijeku (Jugosławia). Szafkowy, 3-kondygnacyjny na tzw. półramki 23,8x21 cm. Na dole w dwóch gniazdowych kondygnacjach umieszczano od strony otworu wylotowego 4 ramki całkowite, a pozostałą przestrzeń wypełniano półramkami w dwóch poziomach, w oddzielonej przegrodą trzeciej górnej kondygnacji magazynowej mieściło się 10 półramek. Ogólna powierzchnia plastrów 130 dm². Prowadzona gospodarka w tych ulach: w kondygnacji gniazdowej na dole obsadzano rój pierwak ze starą matką, a w kondygnacji magazynowej drużak z młodą matką, z nastaniem pożytku starą matkę zabierano i rodziny łączono, zamieniając dolną część ula na magazyn miodowy.
  
 
{{DEFAULTSORT:ul dzierzonkaosjecka}}
 
{{DEFAULTSORT:ul dzierzonkaosjecka}}
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Konstrukcje uli|dzierzonkaosjecka ul]]
 
[[Category:Konstrukcje uli|dzierzonkaosjecka ul]]

Aktualna wersja na dzień 20:56, 16 lis 2012

ul dzierzonka osječka (osječka vzor-dzierzonka) - nazwa nadana dla ula Berlepscha rozpowszechnionego w latach dziewięćdziesiątych XIX w. przez B. Penjiča na terenie działalności chorwacko-słoweńskiego związku pszczelarzy z siedzibą w Osijeku (Jugosławia). Szafkowy, 3-kondygnacyjny na tzw. półramki 23,8x21 cm. Na dole w dwóch gniazdowych kondygnacjach umieszczano od strony otworu wylotowego 4 ramki całkowite, a pozostałą przestrzeń wypełniano półramkami w dwóch poziomach, w oddzielonej przegrodą trzeciej górnej kondygnacji magazynowej mieściło się 10 półramek. Ogólna powierzchnia plastrów 130 dm². Prowadzona gospodarka w tych ulach: w kondygnacji gniazdowej na dole obsadzano rój pierwak ze starą matką, a w kondygnacji magazynowej drużak z młodą matką, z nastaniem pożytku starą matkę zabierano i rodziny łączono, zamieniając dolną część ula na magazyn miodowy.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia