Ul Danzenbakera

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''ul Danzenbakera''' - skonstruowany z końca ubiegłego stulecia w USA ul przystosowany do produkcji miodu sekcyjnego. Składa się z dennicy, korpusu gniazdowego i o...”)
 
 
Linia 1: Linia 1:
'''ul Danzenbakera''' - skonstruowany z końca ubiegłego stulecia w USA ul przystosowany do produkcji miodu sekcyjnego. Składa się z dennicy, korpusu gniazdowego i odpowiadającej mu gabarytem nadstawki, jednościennych oraz płaskiego daszka. Ramki gniazdowe, 421,8x195 mm, w liczbie 10, w budowie zimnej, stykają się bocznymi beleczkami, a między górnymi i między dolnymi beleczkami odstęp wynosi 6,4 mm, są zawieszane na wspornikach za pośrednictwem nitów o płaskich główkach umocowanych w połowie wysokości bocznych beleczek. Dzięki temu urządzeniu mogą być one odwracane dolną beleczką do góry (w celu pełniejszego wykończenia budowy plastrów). Nadstawka (wysokość 143 mm) mieści 32 rameczki, 102x127 mm, ustawiane w 8 nosidełkach, poprzedzielanych przegródkami o podłużnych szparach, przez które mogą przechodzić pszczoły; rodziny zimowane są w korpusie gniazdowym, zabezpieczonym od chłodu matami słomianymi lub przez wkładanie uli do jakiejkolwiek starej skrzyni i otulanie suchym mchem, liśćmi, sieczką lub plewami ([[kożuchy]]).
+
'''ul Danzenbakera''' - skonstruowany z końca ubiegłego stulecia w USA ul przystosowany do produkcji [[miód sekcyjny|miodu sekcyjnego]]. Składa się z [[dennica|dennicy]], [[korpus gniazdowy|korpusu gniazdowego]] i odpowiadającej mu gabarytem [[nadstawka|nadstawki]], jednościennych oraz płaskiego [[daszek|daszka]]. [[Ramka gniazdowa|Ramki gniazdowe]], 421,8x195 mm, w liczbie 10, w [[budowa zimna|budowie zimnej]], stykają się bocznymi beleczkami, a między górnymi i między dolnymi beleczkami odstęp wynosi 6,4 mm, są zawieszane na wspornikach za pośrednictwem nitów o płaskich główkach umocowanych w połowie wysokości bocznych beleczek. Dzięki temu urządzeniu mogą być one odwracane dolną beleczką do góry (w celu pełniejszego wykończenia budowy plastrów). [[Nadstawka]] (wysokość 143 mm) mieści 32 rameczki, 102x127 mm, ustawiane w 8 nosidełkach, poprzedzielanych przegródkami o podłużnych szparach, przez które mogą przechodzić pszczoły; rodziny zimowane są w korpusie gniazdowym, zabezpieczonym od chłodu matami słomianymi lub przez wkładanie uli do jakiejkolwiek starej skrzyni i otulanie suchym mchem, liśćmi, sieczką lub plewami ([[kożuchy]]).
  
 
{{DEFAULTSORT:ul Danzenbakera}}
 
{{DEFAULTSORT:ul Danzenbakera}}
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Konstrukcje uli|Danzenbakera ul]]
 
[[Category:Konstrukcje uli|Danzenbakera ul]]

Aktualna wersja na dzień 19:18, 12 mar 2017

ul Danzenbakera - skonstruowany z końca ubiegłego stulecia w USA ul przystosowany do produkcji miodu sekcyjnego. Składa się z dennicy, korpusu gniazdowego i odpowiadającej mu gabarytem nadstawki, jednościennych oraz płaskiego daszka. Ramki gniazdowe, 421,8x195 mm, w liczbie 10, w budowie zimnej, stykają się bocznymi beleczkami, a między górnymi i między dolnymi beleczkami odstęp wynosi 6,4 mm, są zawieszane na wspornikach za pośrednictwem nitów o płaskich główkach umocowanych w połowie wysokości bocznych beleczek. Dzięki temu urządzeniu mogą być one odwracane dolną beleczką do góry (w celu pełniejszego wykończenia budowy plastrów). Nadstawka (wysokość 143 mm) mieści 32 rameczki, 102x127 mm, ustawiane w 8 nosidełkach, poprzedzielanych przegródkami o podłużnych szparach, przez które mogą przechodzić pszczoły; rodziny zimowane są w korpusie gniazdowym, zabezpieczonym od chłodu matami słomianymi lub przez wkładanie uli do jakiejkolwiek starej skrzyni i otulanie suchym mchem, liśćmi, sieczką lub plewami (kożuchy).

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia