Ul Dadanta-Blatta Rodziny Kolejowej

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
m
Linia 1: Linia 1:
'''ul Dadanta-Blatta Rodziny Kolejowej''', '''dadan Rodziny Kolejowej''' - najelegantszy z uli w Polsce międzywojennej, wywodzi się z rozwiązań M. Dernowa i [[Ksawery Szalkiewicz|K. Szalkiewicza]] ([[ul Dadanta-Blatta Dernowa]]), zatwierdzony jako Standard R.K. 1936 przez Zarząd Główny Rodziny Kolejowej dla użytku członków tego 250-tysięcznego stowarzyszenia. Jest to 12-ramowy ul nadstawkowy o wymiarach ramki gniazdowej 435x300 mm i nadstawkowej 435x145 mm. Przednia i tylna ściana skrzyni gniazdowej - podwójna, boczne - pojedyncze, dno pojedyncze ruchome wystające jako mostek z klapą na zawiasach, stojak do ustawiania ula oryginalny. Powałka z desek oraz ramowa poduszka z otworem do podkarmiania, daszek teleskopowy dwuspadowy z zasiatkowanymi otworami wentylacyjnymi. W komplet wchodzą 2 nadstawki zewnętrzne o ścianach pojedynczych, mieszczące po 12 lub po 9 pogrubionych plastrów.
+
'''ul Dadanta-Blatta Rodziny Kolejowej''', '''ul dadan Rodziny Kolejowej''' - najelegantszy z uli w Polsce międzywojennej, wywodzi się z rozwiązań M. Dernowa i [[Ksawery Szalkiewicz|K. Szalkiewicza]] ([[ul Dadanta-Blatta Dernowa]]), zatwierdzony jako Standard R.K. 1936 przez Zarząd Główny Rodziny Kolejowej dla użytku członków tego 250-tysięcznego stowarzyszenia. Jest to 12-ramowy ul nadstawkowy o wymiarach ramki gniazdowej 435x300 mm i nadstawkowej 435x145 mm. Przednia i tylna ściana skrzyni gniazdowej - podwójna, boczne - pojedyncze, dno pojedyncze ruchome wystające jako mostek z klapą na zawiasach, stojak do ustawiania ula oryginalny. Powałka z desek oraz ramowa poduszka z otworem do podkarmiania, daszek teleskopowy dwuspadowy z zasiatkowanymi otworami wentylacyjnymi. W komplet wchodzą 2 nadstawki zewnętrzne o ścianach pojedynczych, mieszczące po 12 lub po 9 pogrubionych plastrów.
  
 
{{DEFAULTSORT:ul Dadanta-BlattaRodzinyKolejowej}}
 
{{DEFAULTSORT:ul Dadanta-BlattaRodzinyKolejowej}}
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Konstrukcje uli|Dadanta-BlattaRodzinyKolejowej ul]]
 
[[Category:Konstrukcje uli|Dadanta-BlattaRodzinyKolejowej ul]]

Wersja z 23:30, 14 lis 2012

ul Dadanta-Blatta Rodziny Kolejowej, ul dadan Rodziny Kolejowej - najelegantszy z uli w Polsce międzywojennej, wywodzi się z rozwiązań M. Dernowa i K. Szalkiewicza (ul Dadanta-Blatta Dernowa), zatwierdzony jako Standard R.K. 1936 przez Zarząd Główny Rodziny Kolejowej dla użytku członków tego 250-tysięcznego stowarzyszenia. Jest to 12-ramowy ul nadstawkowy o wymiarach ramki gniazdowej 435x300 mm i nadstawkowej 435x145 mm. Przednia i tylna ściana skrzyni gniazdowej - podwójna, boczne - pojedyncze, dno pojedyncze ruchome wystające jako mostek z klapą na zawiasach, stojak do ustawiania ula oryginalny. Powałka z desek oraz ramowa poduszka z otworem do podkarmiania, daszek teleskopowy dwuspadowy z zasiatkowanymi otworami wentylacyjnymi. W komplet wchodzą 2 nadstawki zewnętrzne o ścianach pojedynczych, mieszczące po 12 lub po 9 pogrubionych plastrów.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia