Ul Dadanta-Blatta Dernowa

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
m
 
(Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
'''ul Dadanta-Blatta Dernowa''', '''ul Dadanta-Dernowa''' - w zasadzie jedna z bardziej znanych na terenie Rosji modyfikacji konstrukcyjnych [[ul Dadanta-Blatta|ula Dadanta-Blatta]], zwana tam również ulem (angloamerykańskim) Dernowa od nazwiska jej autora M. Dernowa, rozpowszechniana także u nas na Wileńszczyźnie przez [[Ksawery Szalkiewicz|K.Szalkiewicza]], podobny jej był późniejszy tzw. [[ul Dadanta-Blatta Rodziny Kolejowej |dadan Rodziny Kolejowej]]. Korpus gniazdowy o ścianie przedniej i tylnej podwójnej ocieplanej, mieścił w zabudowie zimnej 12 ramek 435x300 mm, nadstawka (lub dwie) zewnętrzna (półramki) zbudowana z desek pojedynczych tak jak i odejmowana dennica. Daszek dwuspadowy. Wylot dolny.
+
'''ul Dadanta-Blatta Dernowa''', '''ul Dadanta-Dernowa''' - w zasadzie jedna z bardziej znanych na terenie Rosji modyfikacji konstrukcyjnych [[ul Dadanta-Blatta|ula Dadanta-Blatta]], zwana tam również ulem (angloamerykańskim) Dernowa od nazwiska jej autora [[Michaił Dernow|M. Dernowa]], rozpowszechniana także u nas na Wileńszczyźnie przez [[Ksawery Szalkiewicz|K.Szalkiewicza]], podobny jej był późniejszy tzw. [[ul Dadanta-Blatta Rodziny Kolejowej |dadan Rodziny Kolejowej]]. Korpus gniazdowy o ścianie przedniej i tylnej podwójnej ocieplanej, mieścił w zabudowie zimnej 12 ramek 435x300 mm, nadstawka (lub dwie) zewnętrzna (półramki) zbudowana z desek pojedynczych tak jak i odejmowana dennica. Daszek dwuspadowy. Wylot dolny.
  
{{DEFAULTSORT:ul Dadanta-BlattaDernowa}}
+
{{DEFAULTSORT:ul DadantaBlattaDernowa}}
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
[[Category:Konstrukcje uli|Dadanta-BlattaDernowa ul]]
+
[[Category:Konstrukcje uli|DadantaBlattaDernowa ul]]

Aktualna wersja na dzień 14:26, 9 gru 2012

ul Dadanta-Blatta Dernowa, ul Dadanta-Dernowa - w zasadzie jedna z bardziej znanych na terenie Rosji modyfikacji konstrukcyjnych ula Dadanta-Blatta, zwana tam również ulem (angloamerykańskim) Dernowa od nazwiska jej autora M. Dernowa, rozpowszechniana także u nas na Wileńszczyźnie przez K.Szalkiewicza, podobny jej był późniejszy tzw. dadan Rodziny Kolejowej. Korpus gniazdowy o ścianie przedniej i tylnej podwójnej ocieplanej, mieścił w zabudowie zimnej 12 ramek 435x300 mm, nadstawka (lub dwie) zewnętrzna (półramki) zbudowana z desek pojedynczych tak jak i odejmowana dennica. Daszek dwuspadowy. Wylot dolny.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia