Ul Dadanta-Blatta

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''ul Dadanta-Blatta''' - amerykański ul Dadanta przerobiony w Szwajcarii na ramkę z ula Blatta, w ostatecznej wersji sprowadzonej do wymiarów 435x...”)
 
m
 
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
'''ul Dadanta-Blatta''' - amerykański [[ul Dadanta]] przerobiony w Szwajcarii na ramkę z [[ul Blatta|ula Blatta]], w ostatecznej wersji sprowadzonej do wymiarów 435x300 mm ([[ramka Dadanta-Blatta]]). Rozpowszechnił się w Europie budowany jako stojak bądź leżak w różnych regionalnych odmianach, w Polsce znany jest w dwóch wersjach zasadniczych: 1) standard R.K. skonstruowany w 1936 na zamówienie Rodziny Kolejowej, obecnie rzadko spotykany ([[ul Dadanta-Blatta standard R.K.]]) oraz 2) tzw. wędrowny budowany wg dokumentacji opracowanej przez Instytut Sadownictwa w 1954 z czasem modyfikowany, występuje w obrocie pod nazwą ula Dadanta ([[ul Dadanta polski]]).
+
'''ul Dadanta-Blatta''' - amerykański [[ul Dadanta]] przerobiony w Szwajcarii na ramkę z [[ul Blatta|ula Blatta]], w ostatecznej wersji sprowadzonej do wymiarów 435x300 mm ([[ramka Dadanta-Blatta]]). Rozpowszechnił się w Europie budowany jako stojak bądź leżak w różnych regionalnych odmianach, w Polsce znany jest w dwóch wersjach zasadniczych:
 +
# standard R.K. skonstruowany w 1936 na zamówienie Rodziny Kolejowej, obecnie rzadko spotykany ([[ul Dadanta-Blatta Rodziny Kolejowej]]) oraz
 +
# tzw. wędrowny budowany wg dokumentacji opracowanej przez Instytut Sadownictwa w 1954 z czasem modyfikowany, występuje w obrocie pod nazwą [[ul Dadana|ula Dadana]] ([[ul Dadanta polski]]).
  
{{DEFAULTSORT:ul Dadanta-Blatta}}
+
{{DEFAULTSORT:ul DadantaBlatta}}
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
[[Category:Konstrukcje uli|Dadanta-Blatta ul]]
+
[[Category:Konstrukcje uli|DadantaBlatta ul]]

Aktualna wersja na dzień 20:27, 27 sty 2015

ul Dadanta-Blatta - amerykański ul Dadanta przerobiony w Szwajcarii na ramkę z ula Blatta, w ostatecznej wersji sprowadzonej do wymiarów 435x300 mm (ramka Dadanta-Blatta). Rozpowszechnił się w Europie budowany jako stojak bądź leżak w różnych regionalnych odmianach, w Polsce znany jest w dwóch wersjach zasadniczych:

  1. standard R.K. skonstruowany w 1936 na zamówienie Rodziny Kolejowej, obecnie rzadko spotykany (ul Dadanta-Blatta Rodziny Kolejowej) oraz
  2. tzw. wędrowny budowany wg dokumentacji opracowanej przez Instytut Sadownictwa w 1954 z czasem modyfikowany, występuje w obrocie pod nazwą ula Dadana (ul Dadanta polski).
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia