Ul Cowana

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''ul Cowana''' - zbudowany przez T.W. Cowana ul, jeden z bardziej udanych konstrukcyjnie pierwszych uli ramowych w Wielkiej Brytanii opracowanych po 1860...”)
 
m
 
Linia 1: Linia 1:
'''ul Cowana''' - zbudowany przez T.W. Cowana ul, jeden z bardziej udanych konstrukcyjnie pierwszych [[ul ramowy|uli ramowych]] w Wielkiej Brytanii opracowanych po 1860, kiedy podjęto po raz pierwszy przeszczepienie na miejscowy grunt tego sposobu urządzenia mieszkania pszczół wymyślonego przez [[Lorenzo Langstroth|Langstrotha]]. Zyskał uznanie pszczelarzy, nierzadko używany w pasiekach okresu międzywojennego także poza Anglią (Australia). Składał się z dennicy przedłużonej w mostek, dwóch korpusów jednakowych wymiarów, mieszczących ramki 368x225 mm, daszka lekko spadzistego. Na przedniej ścianie korpusu dolnego (gniazdowego) obudowa osłaniająca wylot od góry i z boków.
+
'''ul Cowana''' - zbudowany przez T.W. Cowana ul, jeden z bardziej udanych konstrukcyjnie pierwszych [[ule ramowe|uli ramowych]] w Wielkiej Brytanii opracowanych po 1860, kiedy podjęto po raz pierwszy przeszczepienie na miejscowy grunt tego sposobu urządzenia mieszkania pszczół wymyślonego przez [[Lorenzo Langstroth|Langstrotha]]. Zyskał uznanie pszczelarzy, nierzadko używany w pasiekach okresu międzywojennego także poza Anglią (Australia). Składał się z dennicy przedłużonej w mostek, dwóch korpusów jednakowych wymiarów, mieszczących ramki 368x225 mm, daszka lekko spadzistego. Na przedniej ścianie korpusu dolnego (gniazdowego) obudowa osłaniająca wylot od góry i z boków.
  
 
{{DEFAULTSORT:ul Cowana}}
 
{{DEFAULTSORT:ul Cowana}}
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Konstrukcje uli|Cowana ul]]
 
[[Category:Konstrukcje uli|Cowana ul]]

Aktualna wersja na dzień 21:23, 4 sty 2013

ul Cowana - zbudowany przez T.W. Cowana ul, jeden z bardziej udanych konstrukcyjnie pierwszych uli ramowych w Wielkiej Brytanii opracowanych po 1860, kiedy podjęto po raz pierwszy przeszczepienie na miejscowy grunt tego sposobu urządzenia mieszkania pszczół wymyślonego przez Langstrotha. Zyskał uznanie pszczelarzy, nierzadko używany w pasiekach okresu międzywojennego także poza Anglią (Australia). Składał się z dennicy przedłużonej w mostek, dwóch korpusów jednakowych wymiarów, mieszczących ramki 368x225 mm, daszka lekko spadzistego. Na przedniej ścianie korpusu dolnego (gniazdowego) obudowa osłaniająca wylot od góry i z boków.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia