Słownik biograficzny pszczelarzy polskich

Z ApisWiki.PL
Wersja Wikiadmin (dyskusja | edycje) z dnia 19:38, 20 paź 2018
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przedsięwzięcie nazwane Słownikiem biograficznym pszczelarzy polskich ma na celu zgromadzenie informacji o praktykach, naukowcach i światłych amatorach pszczelarstwa w Polsce. Szczególnym zamiarem redakcji Słownika jest, by znalazły się w nim również biografie ludzi niepospolitych działających w mniejszych społecznościach, których pomijają inne źródła encyklopedyczne. Z założenia Słownik nie zawiera biogramów osób żyjących.


Redakcja Słownika chętnie opublikuje nadesłane jej uzupełnienia materiałów już zamieszczonych w Słowniku, jak i nowe pełne biogramy. Ewentualne materiały prosimy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres redakcja.apiswiki @ gmail.com .

Znakomitą większość dotychczas opublikowanych biogramów opracował prof. dr hab. Michał Gromisz (1925-2014), gdy biogramy lub ich fragmenty pochodzą z innych źródeł jest to odpowiednio zaznaczone. Wykorzystanie materiałów opublikowanych w Słowniku biograficznym pszczelarzy polskich jest dopuszczalne na warunkach licencji Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported.

Uwagi dla autorów biogramów

Mając na uwadze aspekty prawne, redakcja Słownika prosi by nadsyłając materiały przeznaczone do opublikowania w Słowniku, ich nadawca w korespondencji zawarł zdanie oznajmiające, iż on sam posiada właściwe prawa autorskie, lub działa w imieniu osoby, która takie prawa posiada, i zezwala on na zamieszczenie nadesłanych materiałów w Słowniku. Przy nadsyłaniu materiałów prosimy o określenie w jaki sposób powinno zostać oznaczone w Słowniku źródło ich pochodzenia - imieniem i nazwiskiem, pseudonimem, adresem poczty elektronicznej autora - czy też należy zamieścić je anonimowo. Redakcja Słownika może uzależnić opublikowanie nadesłanych jej materiałów od wyrażenia przez ich nadawcę zgody na poddanie ich uprzedniej redakcji; zastrzega też, iż może odmówić opublikowania nadesłanych jej materiałów bez podania przyczyn.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia