Ramka Quinbyego

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
m
 
Linia 1: Linia 1:
'''ramka Quinbyego''' - ramka powstała w wyniku próby modyfikacji pierwowzoru [[ul Langstrotha|ula Langstrotha]] przez [[Moses Quinby|M. Quinbyego]], znana w dwóch wersjach (wymiary wg Roota, różnica zależnie od źródła): 1) wisząca, o wymiarach 470x286 mm, przyjęta przez [[Charles Dadant|Ch. Dadanta]] do budowy prototypu swojego ula, 2) stojąca, o wymiarach 486x279 mm, o bocznych beleczkach szerszych, przystosowana do umieszczania w ulu ramek na styk, utrzymywana w pozycji  pionowej dzięki umocowanym w jednym z dolnych narożników metalowego uchwytu, zachodzącego pod metalową sztabkę przytwierdzoną pod ramkami do dennicy.
+
'''ramka Quinbyego''' - ramka powstała w wyniku próby modyfikacji pierwowzoru [[ul Langstrotha|ula Langstrotha]] przez [[Moses Quinby|M. Quinbyego]], znana w dwóch wersjach (wymiary wg [[Amos Root|A. Roota]], różnica zależnie od źródła): 1) wisząca, o wymiarach 470x286 mm, przyjęta przez [[Charles Dadant|Ch. Dadanta]] do budowy prototypu swojego ula, 2) stojąca, o wymiarach 486x279 mm, o bocznych beleczkach szerszych, przystosowana do umieszczania w ulu ramek na styk, utrzymywana w pozycji  pionowej dzięki umocowanym w jednym z dolnych narożników metalowego uchwytu, zachodzącego pod metalową sztabkę przytwierdzoną pod ramkami do dennicy.
  
 
{{DEFAULTSORT:ramka Quinbyego}}
 
{{DEFAULTSORT:ramka Quinbyego}}
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Konstrukcje ramek|Quinbyego ramka]]
 
[[Category:Konstrukcje ramek|Quinbyego ramka]]

Aktualna wersja na dzień 20:30, 9 paź 2014

ramka Quinbyego - ramka powstała w wyniku próby modyfikacji pierwowzoru ula Langstrotha przez M. Quinbyego, znana w dwóch wersjach (wymiary wg A. Roota, różnica zależnie od źródła): 1) wisząca, o wymiarach 470x286 mm, przyjęta przez Ch. Dadanta do budowy prototypu swojego ula, 2) stojąca, o wymiarach 486x279 mm, o bocznych beleczkach szerszych, przystosowana do umieszczania w ulu ramek na styk, utrzymywana w pozycji pionowej dzięki umocowanym w jednym z dolnych narożników metalowego uchwytu, zachodzącego pod metalową sztabkę przytwierdzoną pod ramkami do dennicy.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia