Ramka Prokopowycza

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''ramka Prokopowycza''' - ramka, którą w 1814 zastosował Prokopowycz w górnej magazynowej kondygnacji swojego pomysłu ula szafkowego 3-4 kon...”)
 
m
 
Linia 1: Linia 1:
'''ramka Prokopowycza''' - ramka, którą w 1814 zastosował [[Petro Prokopowycz|Prokopowycz]] w górnej magazynowej kondygnacji swojego pomysłu ula szafkowego 3-4 kondygnacyjnego ([[ul Prokopowycza]]). Była ona wsuwana od strony zatworu, jak książka na półkę równolegle do wylotu (na budowę ciepłą). Stykała się beleczkami z innymi
+
'''ramka Prokopowycza''' - ramka, którą w 1814 zastosował [[Petro Prokopowycz|Petro Prokopowycz]] w górnej magazynowej kondygnacji swojego pomysłu [[ule szafkowe|ula szafkowego]] 3-4 kondygnacyjnego ([[ul Prokopowycza]]). Była ona wsuwana od strony zatworu, jak książka na półkę równolegle do wylotu (na [[budowa ciepła|budowę ciepłą]]). Stykała się beleczkami z innymi ramkami (szerokość beleczek 40 mm), w beleczce dolnej i bocznej od [[zatwór|zatworu]] robiono podłużne wcięcie, tworzące po zestawieniu ramek otwory komunikacyjne dla pszczół. Jej wymiary 225-310x145 mm.
ramkami (szerokość beleczek 40 mm), w beleczce dolnej i bocznej od zatworu robiono podłużne wcięcie, tworzące po zestawieniu ramek otwory komunikacyjne dla pszczół. Jej wymiary 225-310x145 mm.
+
  
 
{{DEFAULTSORT:ramka Prokopowycza}}
 
{{DEFAULTSORT:ramka Prokopowycza}}
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Konstrukcje ramek|Prokopowycza ramka]]
 
[[Category:Konstrukcje ramek|Prokopowycza ramka]]

Aktualna wersja na dzień 23:47, 27 cze 2014

ramka Prokopowycza - ramka, którą w 1814 zastosował Petro Prokopowycz w górnej magazynowej kondygnacji swojego pomysłu ula szafkowego 3-4 kondygnacyjnego (ul Prokopowycza). Była ona wsuwana od strony zatworu, jak książka na półkę równolegle do wylotu (na budowę ciepłą). Stykała się beleczkami z innymi ramkami (szerokość beleczek 40 mm), w beleczce dolnej i bocznej od zatworu robiono podłużne wcięcie, tworzące po zestawieniu ramek otwory komunikacyjne dla pszczół. Jej wymiary 225-310x145 mm.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia