Pokarm węglowodanowy

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''pokarm węglowodanowy''' – w żywieniu rodziny pszczelej naturalnego pochodzenia nektar i spadź, przetwarzane w miód, oraz pochodzenia przemysłowego cukier w po...”)
 
m
Linia 1: Linia 1:
'''pokarm węglowodanowy''' – w żywieniu rodziny pszczelej naturalnego pochodzenia nektar i spadź, przetwarzane w miód, oraz pochodzenia przemysłowego cukier w postaci przerobionej przez pszczoły. Cukier służy do zastępowania miodu, bądź do uzupełniania jego zapasu ([[dokarmianie]]) i uzupełniania [[wziątek|wziątku]] ([[podkarmianie]]), i jest podawany do ula w formie płynnej ([[syrop]]) lub stałej ([[ciasto miodowo-cukrowe|ciasto]]). Węglowodany pokrywają zapotrzebowanie energetyczne pszczół, są zużywane do karmienia starszych larw ([[miód]]) oraz służą jako dodatek przy konserwowaniu pyłku ([[pierzga]]) i jako surowiec do wytwarzania [[wosk|wosku]].
+
'''pokarm węglowodanowy''' – w żywieniu rodziny pszczelej naturalnego pochodzenia [[nektar]] i [[spadź]], przetwarzane w [[miód]], oraz pochodzenia przemysłowego cukier w postaci przerobionej przez pszczoły. Cukier służy do zastępowania miodu, bądź do uzupełniania jego zapasu ([[dokarmianie]]) i uzupełniania [[wziątek|wziątku]] ([[podkarmianie]]), i jest podawany do ula w formie płynnej ([[syrop]]) lub stałej ([[ciasto miodowo-cukrowe|ciasto]]). Węglowodany pokrywają zapotrzebowanie energetyczne pszczół, są zużywane do karmienia starszych larw ([[miód]]) oraz służą jako dodatek przy konserwowaniu pyłku ([[pierzga]]) i jako surowiec do wytwarzania [[wosk|wosku]].
  
 
{{DEFAULTSORT:pokarm weglowodanowy}}
 
{{DEFAULTSORT:pokarm weglowodanowy}}
 
[[Category:Gospodarka pasieczna]]
 
[[Category:Gospodarka pasieczna]]

Wersja z 20:29, 20 wrz 2014

pokarm węglowodanowy – w żywieniu rodziny pszczelej naturalnego pochodzenia nektar i spadź, przetwarzane w miód, oraz pochodzenia przemysłowego cukier w postaci przerobionej przez pszczoły. Cukier służy do zastępowania miodu, bądź do uzupełniania jego zapasu (dokarmianie) i uzupełniania wziątku (podkarmianie), i jest podawany do ula w formie płynnej (syrop) lub stałej (ciasto). Węglowodany pokrywają zapotrzebowanie energetyczne pszczół, są zużywane do karmienia starszych larw (miód) oraz służą jako dodatek przy konserwowaniu pyłku (pierzga) i jako surowiec do wytwarzania wosku.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia