Poddawanie matki w klateczce transportowej

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''poddawanie matki w klateczce transportowej''' – nie pozbawione walorów praktycznych wykorzystanie klateczki transportowej do poddawani...”)
 
m
 
Linia 1: Linia 1:
'''poddawanie matki w klateczce transportowej''' – nie pozbawione walorów  praktycznych wykorzystanie [[klateczka transportowa|klateczki transportowej]] do poddawania rodzinie matki pszczelej łącznie z towarzyszącymi jej pszczołami albo po ich usunięciu. W [[klateczka dwukomorowa|klateczce dwukomorowej]] matka i pszczoły zajmują jedną komorę, druga komora zostaje wypełniona [[ciasto miodowo-cukrowe|ciastem miodowo-cukrowym]]. Klateczkę można ustawać na górnych beleczkach ramek gniazdowych, ale jest najodpowiedniej umieszczać ją w okienku wyciętym w plastrze nad czerwiem w taki sposób, by pszczoły ulowe mogły przez siatkę kontaktować się z matką i miały dostęp do otworu komory z ciastem, wówczas to ciasto jest przez nie wybierane od strony gniazda, a przez pszczoły towarzyszące matce – od wnętrza klateczki, co może trwać 24-36 godzin.
+
'''poddawanie matki w klateczce transportowej''' – nie pozbawione walorów  praktycznych wykorzystanie [[klateczka transportowa|klateczki transportowej]] do poddawania rodzinie matki pszczelej łącznie z towarzyszącymi jej pszczołami albo po ich usunięciu. W [[klateczka transportowa dwukomorowa|klateczce dwukomorowej]] matka i pszczoły zajmują jedną komorę, druga komora zostaje wypełniona [[ciasto miodowo-cukrowe|ciastem miodowo-cukrowym]]. Klateczkę można ustawać na górnych beleczkach ramek gniazdowych, ale jest najodpowiedniej umieszczać ją w okienku wyciętym w plastrze nad czerwiem w taki sposób, by pszczoły ulowe mogły przez siatkę kontaktować się z matką i miały dostęp do otworu komory z ciastem, wówczas to ciasto jest przez nie wybierane od strony gniazda, a przez pszczoły towarzyszące matce – od wnętrza klateczki, co może trwać 24-36 godzin.
  
 
{{DEFAULTSORT:poddawanie matki w klateczcetransportowej}}
 
{{DEFAULTSORT:poddawanie matki w klateczcetransportowej}}
 
[[Category:Gospodarka pasieczna]]
 
[[Category:Gospodarka pasieczna]]
 
[[Category:Metody poddawania matki|klateczcetransportowej]]
 
[[Category:Metody poddawania matki|klateczcetransportowej]]

Aktualna wersja na dzień 13:03, 3 kwi 2013

poddawanie matki w klateczce transportowej – nie pozbawione walorów praktycznych wykorzystanie klateczki transportowej do poddawania rodzinie matki pszczelej łącznie z towarzyszącymi jej pszczołami albo po ich usunięciu. W klateczce dwukomorowej matka i pszczoły zajmują jedną komorę, druga komora zostaje wypełniona ciastem miodowo-cukrowym. Klateczkę można ustawać na górnych beleczkach ramek gniazdowych, ale jest najodpowiedniej umieszczać ją w okienku wyciętym w plastrze nad czerwiem w taki sposób, by pszczoły ulowe mogły przez siatkę kontaktować się z matką i miały dostęp do otworu komory z ciastem, wówczas to ciasto jest przez nie wybierane od strony gniazda, a przez pszczoły towarzyszące matce – od wnętrza klateczki, co może trwać 24-36 godzin.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia