Kószki słomiane

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''kószki słomiane''' - ule nierozbieralne z grupy tzw. kószek, wyrabiane ze słomy w dwóch zasadniczych postaciach: stożka (dzwonu) i walcowatych. Wła...”)
 
m
 
Linia 1: Linia 1:
'''kószki słomiane''' - ule nierozbieralne z grupy tzw. [[kuszki|kószek]], wyrabiane ze słomy w dwóch zasadniczych postaciach: stożka (dzwonu) i walcowatych. Właściwe ludom germańskim (Europa środkowa i północna), rozpowszechniane przede wszystkim na terenach zamieszkałych przez Słowian w środkowej Europie w strefie bartnictwa leśnego i [[ule kłodowe|uli kłodowych]], na ziemiach polskich przyjęły się w Wielkopolsce, na Pomorzu i Mazurach oraz
+
'''kószki słomiane''' - ule nierozbieralne z grupy tzw. [[kószki|kószek]], wyrabiane ze słomy w dwóch zasadniczych postaciach: stożka (dzwonu) i walcowatych. Właściwe ludom germańskim (Europa środkowa i północna), rozpowszechniane przede wszystkim na terenach zamieszkałych przez Słowian w środkowej Europie w strefie bartnictwa leśnego i [[kłoda|uli kłodowych]], na ziemiach polskich przyjęły się w Wielkopolsce, na Pomorzu i Mazurach oraz
 
sporadycznie w byłej Kongresówce (koloniści niemieccy). Znane są u nas [[kószka czubatka|kószki czubatki]] i [[kószka Kanitza|kószki Kanitza]], obejmowane wspólną nazwą jako [[kószki wielkopolskie]].
 
sporadycznie w byłej Kongresówce (koloniści niemieccy). Znane są u nas [[kószka czubatka|kószki czubatki]] i [[kószka Kanitza|kószki Kanitza]], obejmowane wspólną nazwą jako [[kószki wielkopolskie]].
  
{{DEFAULTSORT:koszkk slomiane}}
+
{{DEFAULTSORT:koszkislomiane}}
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
[[Category:Konstrukcje uli|slomiane koszki]]
+
[[Category:Konstrukcje uli|koszkislomiane]]

Aktualna wersja na dzień 13:42, 28 gru 2012

kószki słomiane - ule nierozbieralne z grupy tzw. kószek, wyrabiane ze słomy w dwóch zasadniczych postaciach: stożka (dzwonu) i walcowatych. Właściwe ludom germańskim (Europa środkowa i północna), rozpowszechniane przede wszystkim na terenach zamieszkałych przez Słowian w środkowej Europie w strefie bartnictwa leśnego i uli kłodowych, na ziemiach polskich przyjęły się w Wielkopolsce, na Pomorzu i Mazurach oraz sporadycznie w byłej Kongresówce (koloniści niemieccy). Znane są u nas kószki czubatki i kószki Kanitza, obejmowane wspólną nazwą jako kószki wielkopolskie.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia