Kószka Kanitza

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
m
 
Linia 1: Linia 1:
'''kószka Kanitza''' - walcowata  kószka słomiana wysokości pierwotnie 42 cm, średnicy 32 cm, o wylocie  w połowie wysokości, z powałką słomianą z otworem w środku (podkarmianie, nadstawka) zamykana czopem, przykrywana czapką słomianą. Bez dna, ustawiana zwykle na stołku lub pomoście. Później modyfikowana np. wysokość do 32 cm, lub złożona z dwóch (albo trzech) pierścieni, powałka odejmowana, nadstawka skrzynkowa albo czworokątna. Wywodzi się z pobrzeża Bałtyku, chętnie przyjmowana na terenach leśnej gospodarki bartniczej, rozprowadzana także w Wielkopolsce i na Pomorzu.
+
'''kószka Kanitza''' - walcowata  kószka słomiana wysokości pierwotnie 42 cm, średnicy 32 cm, o wylocie  w połowie wysokości, z powałką słomianą z otworem w środku (podkarmianie, nadstawka) zamykana czopem, przykrywana czapką słomianą. Bez dna, ustawiana zwykle na stołku lub pomoście. Później modyfikowana np. wysokość do 32 cm, lub złożona z dwóch (albo trzech) pierścieni, powałka odejmowana, nadstawka skrzynkowa albo czworokątna. Wywodzi się z pobrzeża Bałtyku, chętnie przyjmowana na terenach leśnej gospodarki bartniczej, rozprowadzana także w Wielkopolsce i na Pomorzu. (Por. [[kószki wielkopolskie]].)
  
 
{{DEFAULTSORT:koszkaKanitza}}
 
{{DEFAULTSORT:koszkaKanitza}}
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Konstrukcje uli|koszkaKanitza]]
 
[[Category:Konstrukcje uli|koszkaKanitza]]

Aktualna wersja na dzień 19:05, 23 wrz 2013

kószka Kanitza - walcowata kószka słomiana wysokości pierwotnie 42 cm, średnicy 32 cm, o wylocie w połowie wysokości, z powałką słomianą z otworem w środku (podkarmianie, nadstawka) zamykana czopem, przykrywana czapką słomianą. Bez dna, ustawiana zwykle na stołku lub pomoście. Później modyfikowana np. wysokość do 32 cm, lub złożona z dwóch (albo trzech) pierścieni, powałka odejmowana, nadstawka skrzynkowa albo czworokątna. Wywodzi się z pobrzeża Bałtyku, chętnie przyjmowana na terenach leśnej gospodarki bartniczej, rozprowadzana także w Wielkopolsce i na Pomorzu. (Por. kószki wielkopolskie.)

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia