Dojrzałość miodu

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''dojrzałość miodu''' – osiągnięcie przez powstający z nektaru lub spadzi miód takiego stanu, kiedy ma pełną wartość odżywczą i w przechowywaniu nie ule...”)
 
m
 
Linia 1: Linia 1:
'''dojrzałość miodu''' – osiągnięcie przez powstający z nektaru lub spadzi miód takiego stanu, kiedy ma pełną wartość odżywczą i w przechowywaniu nie ulega zepsuciu (fermentacji); cechuje go zawartość wody do 21% (do 22% miód wrzosowy) i gęstość w granicach 1,380-1,450 g/cm3; dowodem na to w ulu jest sklepienie przez pszczoły miodu na plastrach, zaś po odwirowaniu – przelewany ścieka powoli, tworząc na powierzchni wzgórek.
+
'''dojrzałość miodu''' – osiągnięcie przez powstający z [[nektar|nektaru]] lub [[spadź|spadzi]] [[miód pszczeli|miód]] takiego stanu, kiedy ma pełną wartość odżywczą i w przechowywaniu nie ulega zepsuciu (fermentacji); cechuje go zawartość wody do 21% (do 22% miód wrzosowy) i gęstość w granicach 1,380-1,450 g/cm3. Dowodem na dojrzałość miodu w ulu jest sklepienie przez pszczoły miodu na plastrach, zaś po odwirowaniu – przelewany ścieka powoli, tworząc na powierzchni wzgórek.
  
 
{{DEFAULTSORT:dojrzalosc miodu}}
 
{{DEFAULTSORT:dojrzalosc miodu}}
 
[[Category:Gospodarka pasieczna]]
 
[[Category:Gospodarka pasieczna]]

Aktualna wersja na dzień 11:38, 25 wrz 2014

dojrzałość miodu – osiągnięcie przez powstający z nektaru lub spadzi miód takiego stanu, kiedy ma pełną wartość odżywczą i w przechowywaniu nie ulega zepsuciu (fermentacji); cechuje go zawartość wody do 21% (do 22% miód wrzosowy) i gęstość w granicach 1,380-1,450 g/cm3. Dowodem na dojrzałość miodu w ulu jest sklepienie przez pszczoły miodu na plastrach, zaś po odwirowaniu – przelewany ścieka powoli, tworząc na powierzchni wzgórek.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia