Adolf Alberti

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''Adolf Alberti''' (1846-1914) - nauczyciel, wybijający się pszczelarz i wynalazca szafkowego ula książkowego. urodził się w Rechenrath (Niemc...”)
 
m
Linia 1: Linia 1:
'''Adolf Alberti''' (1846-1914) - nauczyciel, wybijający się pszczelarz i wynalazca szafkowego [[ul książkowy|ula książkowego]]. urodził się w Rechenrath (Niemcy), wiedzę pszczelarską ugruntował na osiągnięciach [[August von Berlepsch|A. Berlepscha]]. Od 1871 zajął się rozwiązaniami konstrukcyjnymi mieszkania pszczół, stale je doskonaląc ostatecznie doszedł do ula, który został w literaturze fachowej związany z jego nazwiskiem ([[ul Albertiego]]). Przedstawił go w swoim podręczniku pszczelarskim (1887) oraz upowszechnił w licznych publikacjach, często odpowiadając na krytyki.
+
'''Adolf Alberti''' (1846-1914) - nauczyciel, wybijający się pszczelarz i wynalazca szafkowego [[ule książkowe|ula książkowego]]. urodził się w Rechenrath (Niemcy), wiedzę pszczelarską ugruntował na osiągnięciach [[August von Berlepsch|A. Berlepscha]]. Od 1871 zajął się rozwiązaniami konstrukcyjnymi mieszkania pszczół, stale je doskonaląc ostatecznie doszedł do ula, który został w literaturze fachowej związany z jego nazwiskiem ([[ul Albertiego]]). Przedstawił go w swoim podręczniku pszczelarskim (1887) oraz upowszechnił w licznych publikacjach, często odpowiadając na krytyki.
  
 
{{DEFAULTSORT:Alberti Adolf}}
 
{{DEFAULTSORT:Alberti Adolf}}
 
[[Category:Pszczelarze zagraniczni]]
 
[[Category:Pszczelarze zagraniczni]]

Wersja z 12:55, 28 gru 2012

Adolf Alberti (1846-1914) - nauczyciel, wybijający się pszczelarz i wynalazca szafkowego ula książkowego. urodził się w Rechenrath (Niemcy), wiedzę pszczelarską ugruntował na osiągnięciach A. Berlepscha. Od 1871 zajął się rozwiązaniami konstrukcyjnymi mieszkania pszczół, stale je doskonaląc ostatecznie doszedł do ula, który został w literaturze fachowej związany z jego nazwiskiem (ul Albertiego). Przedstawił go w swoim podręczniku pszczelarskim (1887) oraz upowszechnił w licznych publikacjach, często odpowiadając na krytyki.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia