Budowa gniazda

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''budowa gniazda''' - sposób usytuowania w ulu plastrów gniazdowych rodziny pszczelej w stosunku do wylotu. Budowa (lub zabudowa) ciepła: równolegle (płaszczyzną...”)
 
m
 
Linia 1: Linia 1:
'''budowa gniazda''' - sposób usytuowania w ulu plastrów gniazdowych rodziny pszczelej w stosunku do wylotu. Budowa (lub
+
'''budowa gniazda''' - sposób usytuowania w ulu plastrów gniazdowych rodziny pszczelej w stosunku do wylotu. [[budowa ciepła|Budowa (lub zabudowa) ciepła]]: równolegle (płaszczyzną plastrów); zaś [[budowa zimna|budowa (lub zabudowa) zimna]]: na kant (prostopadle). W naturalnych warunkach świeżo obsadzone roje najczęściej urządzają gniazdo na sposób zimny lub w formie przejściowej do budowy ciepłej ([[skośniki]]).
zabudowa) ciepła: równolegle (płaszczyzną plastrów), zaś budowa (lub zabudowa) zimna: na kant (prostopadle). W naturalnych warunkach
+
świeżo obsadzone roje najczęściej urządzają gniazdo na sposób zimny lub w formie przejściowej do budowy ciepłej ([[skośniki]]).
+
  
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]
 
[[Category:Mieszkania pszczoły]]

Aktualna wersja na dzień 19:44, 3 kwi 2015

budowa gniazda - sposób usytuowania w ulu plastrów gniazdowych rodziny pszczelej w stosunku do wylotu. Budowa (lub zabudowa) ciepła: równolegle (płaszczyzną plastrów); zaś budowa (lub zabudowa) zimna: na kant (prostopadle). W naturalnych warunkach świeżo obsadzone roje najczęściej urządzają gniazdo na sposób zimny lub w formie przejściowej do budowy ciepłej (skośniki).

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia