Leszek Gontarski

Z ApisWiki.PL
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „Leszek Gontarski '''Leszek Gontarski''' (1946-2003) – dziennikarz, redaktor naczelny ''Pszczelarza Polskiego''. Prac...”)
 
m
 
Linia 1: Linia 1:
 
[[Image:Leszek Gontarski.jpg|thumb|right|139px|Leszek Gontarski]]
 
[[Image:Leszek Gontarski.jpg|thumb|right|139px|Leszek Gontarski]]
  
'''Leszek Gontarski''' (1946-2003) – dziennikarz, redaktor naczelny ''Pszczelarza Polskiego''. Pracę dziennikarską rozpoczął na przełomie lat 60. i 70. w dzienniku [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztandar_M%C5%82odych ''Sztandar młodych''], ówczesnym organie prasowym organizacji młodzieżowej [http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_M%C5%82odzie%C5%BCy_Socjalistycznej ZMS]. Skupił się na tematyce gospodarczej. Miał łatwość pisania o trudnych zagadnieniach, tak jak łatwość w kontaktach z młodzieżą. Dał się poznać jako człowiek z pomysłami i dobry organizator. W latach 1978-1986 pełnił funkcję redaktora naczelnego młodzieżowego tygodnika [http://pl.wikipedia.org/wiki/Razem ''Razem''], który w tym okresie zdobył dużą popularność. W 1986 został redaktorem naczelnym ''Życia Warszawy'', dziennika wielce wtedy opiniotwórczego, funkcję tę sprawował do roku 1989 (1990 ?). W latach 90.  rozpoczął współpracę z zespołem redakcyjnym periodyku ''Fundacja na rzecz Giełdy Zbożowej'', wkrótce zaczął pisywać również do ''Plonu'' redagowanego przez ten sam zespół. Jego wyważone komentarze na tematy ekonomiczne związane z rolnictwem spotkały się z dużym odzewem czytelników. Dzięki tej współpracy został redaktorem naczelnym ''Pszczelarza Polskiego''. Bardzo szybko zyskał akceptację i uznanie w środowisku pszczelarzy. Był całkowicie oddany pracy, nawet w czasie przerw w szpitalnym leczeniu starał się pilotować kolejne numery Pszczelarza Polskiego. Był to człowiek dużej klasy i kultury, w pełni profesjonalny dziennikarz, życzliwy kolega. Zmarł 2 czerwca 2003.
+
'''Leszek Gontarski''' (1946-2003) – dziennikarz, redaktor naczelny ''Pszczelarza Polskiego''. Pracę dziennikarską rozpoczął na przełomie lat 60. i 70. w dzienniku [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztandar_M%C5%82odych ''Sztandar młodych''], ówczesnym organie prasowym organizacji młodzieżowej [http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_M%C5%82odzie%C5%BCy_Socjalistycznej ZMS]. Skupił się na tematyce gospodarczej. Miał łatwość pisania o trudnych zagadnieniach, tak jak łatwość w kontaktach z młodzieżą. Dał się poznać jako człowiek z pomysłami i dobry organizator. W latach 1978-1986 pełnił funkcję redaktora naczelnego młodzieżowego tygodnika [http://pl.wikipedia.org/wiki/Razem ''Razem''], który w tym okresie zdobył dużą popularność. W 1986 został redaktorem naczelnym ''Życia Warszawy'', dziennika wielce wtedy opiniotwórczego, funkcję tę sprawował do roku 1989 (1990 ?). W latach 90.  rozpoczął współpracę z zespołem redakcyjnym periodyku ''Fundacja na rzecz Giełdy Zbożowej'', wkrótce zaczął pisywać również do ''Plonu'' redagowanego przez ten sam zespół. Jego wyważone komentarze na tematy ekonomiczne związane z rolnictwem spotkały się z dużym odzewem czytelników. Dzięki tej współpracy został redaktorem naczelnym ''Pszczelarza Polskiego''. Bardzo szybko zyskał akceptację i uznanie w środowisku pszczelarzy. Był całkowicie oddany pracy, nawet w czasie przerw w szpitalnym leczeniu starał się pilotować kolejne numery ''Pszczelarza Polskiego''. Był to człowiek dużej klasy i kultury, w pełni profesjonalny dziennikarz, życzliwy kolega. Zmarł 2 czerwca 2003.
  
 
== Źródła ==
 
== Źródła ==

Aktualna wersja na dzień 20:29, 15 gru 2014

Leszek Gontarski

Leszek Gontarski (1946-2003) – dziennikarz, redaktor naczelny Pszczelarza Polskiego. Pracę dziennikarską rozpoczął na przełomie lat 60. i 70. w dzienniku Sztandar młodych, ówczesnym organie prasowym organizacji młodzieżowej ZMS. Skupił się na tematyce gospodarczej. Miał łatwość pisania o trudnych zagadnieniach, tak jak łatwość w kontaktach z młodzieżą. Dał się poznać jako człowiek z pomysłami i dobry organizator. W latach 1978-1986 pełnił funkcję redaktora naczelnego młodzieżowego tygodnika Razem, który w tym okresie zdobył dużą popularność. W 1986 został redaktorem naczelnym Życia Warszawy, dziennika wielce wtedy opiniotwórczego, funkcję tę sprawował do roku 1989 (1990 ?). W latach 90. rozpoczął współpracę z zespołem redakcyjnym periodyku Fundacja na rzecz Giełdy Zbożowej, wkrótce zaczął pisywać również do Plonu redagowanego przez ten sam zespół. Jego wyważone komentarze na tematy ekonomiczne związane z rolnictwem spotkały się z dużym odzewem czytelników. Dzięki tej współpracy został redaktorem naczelnym Pszczelarza Polskiego. Bardzo szybko zyskał akceptację i uznanie w środowisku pszczelarzy. Był całkowicie oddany pracy, nawet w czasie przerw w szpitalnym leczeniu starał się pilotować kolejne numery Pszczelarza Polskiego. Był to człowiek dużej klasy i kultury, w pełni profesjonalny dziennikarz, życzliwy kolega. Zmarł 2 czerwca 2003.

Źródła

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia